Üsküp

Üsküp

Makedonya’nın başkenti Üsküp çok güzel ve şirin bir şehirdir.

Her yeri yürüme mesafesinde olan şehrimiz alişveriş merkezleri (Ramstor,Cıty mall ,Vero centar,Capitol v.s.) ve her biri bütün aktivitelerin mevcut olduğu merkezlerdir .(Bowling, fitness, sinema, market, kafeterya v.s.) . Üsküp, sosya aktivitileri ile bilinen bir şehirdir. Makedonya Avrupa üniversitesi, şehrin merkezinde olup yürüyüş mesafeleri 5-10 dakika arasındadır. Şehrin iki tip görünüşü vardır. Türk çarşısı olarak bilinen Osman Şehri’ni andıran Kafeleriyle, Kalesiyle ve Mağazalarıyla bilinen kısım ve diğer kısmı ise daha modern günümüze ve gençlerimize daha uygun kısımdır.

Türk yatırıcımların inşa ettiği Ramstore Mall’de herşeyi bulmak mümkündür. (Türk lokantaları, Marketler, Sinema ve Mağazalar).

City Mall’de (Bowling, Marketler, Sinema, Bilardo,Mağazalar, Kafeteryalar).

TCC Plaza’da (Fitness centar, sauna, hotel).

Makedonyada ev kiraları, semtin lüksüne ve merkeze uzaklığına göre değişmektedir. Üsküp Merkez’inde dayalı döşeli 2+1 bir ev ortalama 300 euro’dur.

Makedonyada sosyal hayatı, çok renklidir. Makedonya sosyal hayatı oldukça yaygın olup her gece üsküp’ün merkezinde çeşitli konserler ve törenler düzenlenmektedir.

Makedon halkı tiyatro, konser, sinema ve spora çok önem vermektedir. Bütün milli maçlarda şehir merkezinde dev ekranlar kurulup bir şölen içerisinde maçlar izlenir. Şehir genelinde devamlı bir karnaval havası vardır.

Makedonyada yaşamak için uygun bir şehir ve ortam vardır. Makedonyada hayat şartları çoğu Balkan ülkelerine göre daha uygundur.

Kategori: Haberler.